130,80 €
In den Warenkorb
| Sica CD120.44-640POLY Driver Z009491P Kompressionstreiber | |
|---|---|
| CD Nominal Diameter | 120 mm |
| Nominal Impedance | 8 O |
| CD Rated Power AES | 60 W |
| CD Continuous Program Power | 120 W |
| Sensitivity @ 1W/1m | 109.0 dB |
| Voice Coil Diameter | 44 mm (1.7") |
| Voice Coil Winding Depth | 2.6 mm |
| Magnetic Gap Depth | 3.0 mm |
| Flux Density | 1.70 T |
| DC Resistance | 5.8 O |
| Resonance Frequency | 1.00 kHz |
| Magnet Weight | 640 g |
| Net Weight | 1.9 Kg |
| Recommended Crossover Frequency | 1.6 kHz |
| Throat Diameter | 25.4 mm (1") |
| Magnet Type | Ferrite |
| Voice Coil Winding Material | Aluminium Flat Wire |
| Voice Coil Former Material | Kapton |
| Diaphragm | Polyimide |
| Ferrofluid in Air Gap | No |
| Spare Part Code | Z009396P |
| Overall Diameter | 121 mm |
| Mounting Holes | 2 holes M6 on Ø76 mm |
| Note | adapter Q07320A is required for coupling with Sica Horns |
| Total Depth | 52 mm |
Herstellerinformation
| Marke | SICA loudspeakers |
|---|---|
| Hersteller | SICA Altoparlanti S.r. |
| info@sica.it | |
| Telefon | +390717958072 |
| Anschrift | Via Galileo Galilei, 20, 60012 Trecastelli |
| Fs (Hz) | 1000 |
|---|---|
| Empfindlichkeit (dB) | 109.0 |
| Nominale Impedanz | 8 Ω |
| Außendurchmesser | 121 mm |
| Magnet | Ferrite |
| Throat Diameter | "25.4 mm (1"")" |
| CD Continuous Program Power | 120 W |
| Ferrofluid in Air Gap | No |
| Spare Part Code | Z009396P |
| Diaphragm | Polyimide |
| Recommended Crossover Frequency | 1.6 kHz |
| Schwingspulenmaterial | Aluminium Flat Wire |
| Mounting Holes | 2 holes M6 on Ø76 mm |
| Note | adapter Q07320A is required for coupling with Sica Horns |
| CD Rated Power AES | 60 W |
| DC Resistance | 5.8 Ω |
| Schwingspulendurchmesser | "44 mm (1.7"")" |
| Magnet Gewicht | 640 g |
| Schwingspulenträger Material | Kapton |
| Schwingspulen Wickelhöhe | 2.6 mm |
| Magnetic Gap Depth | 3.0 mm |
| Flux Density | 1.70 T |
| Total Depth | 52 mm |
| Netto Gewicht | 1.9 kg |
| CD Nominal Diameter | 120 mm |
Wir informieren Sie gern darüber, falls der Preis dieses Artikels Ihrem Wunschpreis entspricht.
Artikel bewerten
Es liegen keine Bewertungen zu diesem Artikel vor.