153,30 €
In den Warenkorb
| Sica 10C2CP Woofer Z006781 Lautsprecher 10Inch | |
|---|---|
| Nominal Diameter | 268 mm / 10 in |
| Net Weight | 3.5 Kg |
| Magnet Weight | 1100 g |
| Nominal Impedance | 8 O |
| Rated Power AES | 200 W |
| Continuos Program Power | 400 W |
| Sensitivity @ 1W/1m | 96.9 dB |
| Voice Coil Diameter | 50 mm (2") |
| Voice Coil Winding Depth | 14 mm |
| Magnetic Gap Depth | 8 mm |
| Flux Density | 1.08 T |
| Magnet Type | Ferrite |
| Basket Material | Aluminium Die-Cast |
| Voice Coil Winding Material | Copper |
| Voice Coil Former Material | Kapton |
| Cone Material | Paper |
| Cone Treatment | No |
| Surround Material | Treated Cloth |
| Dust Dome Material | None |
| Overall Diameter | 268 mm |
| Baffle Cutout Diameter | 232 mm |
| Mounting Holes | 8 holes 6×9 on ø 247 mm |
| Total Depth | 111.5 mm |
| Throat Diameter for CD | 25.4 mm |
| Compression Driver Mounting Holes 1 | 4 holes M4 on ø 95 mm |
| Re | 6.2 O |
| Qms | 4.71 |
| Qts | 0.31 |
| Cms | 371 µm/N |
| Vas | 63.2 I |
| X max | +/- 4.0 mm |
| N | 2.31 % |
| Fs | 50.0 Hz |
| Qes | 0.33 |
| Mms | 27.3 g |
| Bxl | 12.70 Tm |
| Sd | 346.4 cm² |
| X var | +/- 7.0 mm |
| Le (1KHz) | 0.81 mH |
Herstellerinformation
| Marke | SICA loudspeakers |
|---|---|
| Hersteller | SICA Altoparlanti S.r. |
| info@sica.it | |
| Telefon | +390717958072 |
| Anschrift | Via Galileo Galilei, 20, 60012 Trecastelli |
| Qts | 0.3084 |
|---|---|
| Verkaufsrang | 152 |
| Qes | 0.33 |
| Qms | 4.71 |
| Vas (l) | 63.2 |
| Xmax (mm) | 4.0 |
| Fs (Hz) | 50 |
| Empfindlichkeit (dB) | 96.9 |
| Re (Ohm) | 6.2 |
| Sd (m²) | 0.03464 |
| Mms (g) | 27.3 |
| Cms (mm/N) | 0.371 |
| Le (mH) | 0.81 |
| Schwingspulenmaterial | Copper |
| Magnetic Gap Depth | 8 mm |
| Cone Treatment | No |
| Netto Gewicht | 3.5 kg |
| Magnet Gewicht | 1100 g |
| Throat Diameter for CD | 25.4 mm |
| Basket Material | Aluminium Die-Cast |
| Schwingspulenträger Material | Kapton |
| Schwingspulen Wickelhöhe | 14 mm |
| Nominaler Durchmesser | 268 mm / 10 in |
| Dauerbelastbarkeit | 400 W |
| Schallwandausschnitt | 232 mm |
| Flux Density | 1.08 T |
| X var | +/- 7.0 mm |
| Surround Material | Treated Cloth |
| Mounting Holes | 8 holes 6×9 on ø 247 mm |
| Compression Driver Mounting Holes 1 | 4 holes M4 on ø 95 mm |
| Cone Material | Paper |
| N | 2.31 % |
| Magnet | Ferrite |
| Dust Dome Material | None |
| Nominale Impedanz | 8 Ω |
| Außendurchmesser | 268 mm |
| Rated Power AES | 200 W |
| Total Depth | 111.5 mm |
| Bxl | 12.70 Tm |
| Schwingspulendurchmesser | "50 mm (2"")" |
Wir informieren Sie gern darüber, falls der Preis dieses Artikels Ihrem Wunschpreis entspricht.
Artikel bewerten
Es liegen keine Bewertungen zu diesem Artikel vor.