77,30 €
In den Warenkorb
| Beyma CD-1Nd Kompressionstreiber | |
|---|---|
| Throat diameter | 25.4 mm 1 in |
| Nominal impedance | 8 Ohm |
| Minimum impedance | 5.8 ohm |
| Re | 5.1 ohm |
| Power capacity | 20 W AES above 2 kHz |
| Program power | 40 W above 2 kHz |
| Sensitivity | 110 dB 1W / 1m @ ZN acoplado a bocina TD-164 |
| Frequency range | 1000-20000 Hz |
| Recom. crossover frequency | 2 kHz or higher (12dB/oct min slope) |
| Voice coil diameter | 25.4 mm 1 in |
| Flux density | 1.85 T |
| Diaphragm material | Polyamide |
| External diameter | 64 mm2.52 in |
| Depth | 38 mm 1.49 in |
| Mounting | Three M5 threaded holes. 120º apart on 57 mm (2.24 in) diameter circle.Two M4 threaded holes. 180º apart on 53 mm (2.08 in) diameter circle. |
| Net weight | 0.4 kg 0.9 lb |
| Total weight | 0.5 kg 1.1 lb |
| Magnet | Neodymium |
Herstellerinformation
| Marke | Beyma |
|---|---|
| Hersteller | Beyma |
| beyma@beyma.com | |
| Telefon | (+34) 961 301 375 |
| Anschrift | C/ Pont Sec 1C., 46113 Moncada - Valencia (Spain) |
| Empfindlichkeit (dB) | 110 |
|---|---|
| Re (Ohm) | 5.1 |
| Netto Gewicht | 0.4 kg |
| Program power | 40 W above 2 kHz |
| Frequenzbereich | 1000-20000 Hz |
| External diameter | 64 mm2.52 in |
| Diaphragm Material | Polyamide |
| Schwingspulendurchmesser | 25.4 mm 1 in |
| Throat Diameter | 25.4 mm 1 in |
| Recom. crossover frequency | 2 kHz or higher (12dB/oct min slope) |
| Magnet | Neodymium |
| Nominale Impedanz | 8 Ohm |
| Mounting | Three M5 threaded holes. 120º apart on 57 mm (2.24 in) diameter circle.Two M4 threaded holes. 180º apart on 53 mm (2.08 in) diameter circle. |
| Flux Density | 1.85 T |
| MInimale Impedanz | 5.8 ohm |
| Total weight | 0.5 kg 1.1 lb |
| Einbautiefe | 38 mm 1.49 in |
| Power capacity | 20 W AES above 2 kHz |
Wir informieren Sie gern darüber, falls der Preis dieses Artikels Ihrem Wunschpreis entspricht.
Artikel bewerten
Es liegen keine Bewertungen zu diesem Artikel vor.