645,90 €
In den Warenkorb
Wir nutzen Cookies für Google Ads, um dir relevante Anzeigen zu zeigen. Mehr erfahren
Eighteensound AMT200P 6.5Inch Hochtontreiber 16 Ohm 18-Sound
The 18sound first Air Motion Transformer, delivers the market a new benchmark in terms of quality and reliability.A unique magnetic structure and the strongest Neo magnet, together with the highest quality membrane components are setting the new level for high quality planar high frequency reproduction with the lowest possible distortion level in the pro audio field and an unmatched transient response. | |
| Nominal Impedance | 16 O |
| Minimum Impedance | 14.7 O |
| Nominal Power Handling | 60 W |
| Continuous Power Handling | 120 W |
| Sensitivity | 103.5 dB |
| Frequency Range | 800.0 - 18000.0 kHz |
| Recommended Crossover | 1.2 kHz |
| Flux Density | 0.82 T |
| Depth | 81 mm (3.19 in) |
| Net Weight | 3.4 kg (7.5 lb) |
| Shipping Box | 165x150x65 mm (6.50x5.91x2.56 in) |
| Marke | Eighteensound |
|---|---|
| Hersteller | Eighteen Sound SRL |
| info@eighteensound.it | |
| Telefon | (+39) 0522 1861800 |
| Anschrift | Via Botticelli 8 1 - Loc. Vallina, 42124 Mancasale (Reggio Emilia), Italien |
| Verkaufsrang | 157 |
|---|---|
| Empfindlichkeit (dB) | 103.5 |
| Flux Density | 0.82 T |
| Dauerbelastbarkeit | 120 W |
| Nominale Belastbarkeit | 60 W |
| Recommended Crossover | 1.2 kHz |
| Frequenzbereich | 800.0 - 18.0 kHz |
| Versandkarton | 165x150x65 mm (6.50x5.91x2.56 in) |
| Netto Gewicht | 3.4 kg |
| MInimale Impedanz | 14.7 Ω |
| Nominale Impedanz | 16 Ω |
| Einbautiefe | 81 mm (3.19 in) |
| Diaphragm Material | Polyester |
Wir informieren Sie gern darüber, falls der Preis dieses Artikels Ihrem Wunschpreis entspricht.