206,50 €
In den Warenkorb
| Beyma CD-11Nd Kompressionstreiber | |
|---|---|
| Throat diameter | 25.4 mm 1 in |
| Nominal impedance | 8 Ohm |
| Minimum impedance | 5.5 ohm |
| Re | 4.3 ohm |
| Power capacity | 70 W AES above 1.5 kHz |
| Program power | 140 W above 1.5 kHz |
| Sensitivity | 111 dB 1 W @ 1 m coupled to horn TD-164 |
| Frequency range | 700-19000 Hz |
| Recom. crossover frequency | 1.5 kHz or higher (12dB/oct min slope) |
| Voice coil diameter | 44.4 mm 1.75 in |
| Flux density | 2 T |
| Diaphragm material | PM4 |
| External diameter | 100 mm 3.9 in |
| Depth | 47 mm 1.9 in |
| Mounting | Three M5 threaded holes. 120º apart on 57 mm (2.24 in) diameter circle. Two M5 threaded holes. 180º apart on76.2 mm (3 in) diameter circle. |
| Net weight | 1.3 kg 2.93 lb |
| Total weight | 1.4 kg 3.1 lb |
| Magnet | Neodymium |
Herstellerinformation
| Marke | Beyma |
|---|---|
| Hersteller | Beyma |
| beyma@beyma.com | |
| Telefon | (+34) 961 301 375 |
| Anschrift | C/ Pont Sec 1C., 46113 Moncada - Valencia (Spain) |
| Empfindlichkeit (dB) | 111 |
|---|---|
| Re (Ohm) | 4.3 |
| Power capacity | 70 W AES above 1.5 kHz |
| Throat Diameter | 25.4 mm 1 in |
| Flux Density | 2 T |
| Netto Gewicht | 1.3 kg |
| Schwingspulendurchmesser | 44.4 mm 1.75 in |
| Einbautiefe | 47 mm 1.9 in |
| Program power | 140 W above 1.5 kHz |
| MInimale Impedanz | 5.5 ohm |
| Nominale Impedanz | 8 Ohm |
| Mounting | Three M5 threaded holes. 120º apart on 57 mm (2.24 in) diameter circle. Two M5 threaded holes. 180º apart on76.2 mm (3 in) diameter circle. |
| Diaphragm Material | PM4 |
| External diameter | 100 mm 3.9 in |
| Magnet | Neodymium |
| Recom. crossover frequency | 1.5 kHz or higher (12dB/oct min slope) |
| Total weight | 1.4 kg 3.1 lb |
| Frequenzbereich | 700-19000 Hz |
Wir informieren Sie gern darüber, falls der Preis dieses Artikels Ihrem Wunschpreis entspricht.
Artikel bewerten
Es liegen keine Bewertungen zu diesem Artikel vor.