95,00 €
In den Warenkorb
| Beyma TD-385 Horn | |
|---|---|
| Dispersion HxV | 80x50º |
| Throat diameter | 36 mm 1.4 in |
| Horizontal beamwidth | 80º (+16º -32º) (-6dB 1 - 20kHz) |
| Vertical beamwidth | 50º (+29º -14º) (-6dB 1.6 - 20kHz) |
| Directivity factor (Q) | 12.4 (media/average 0.63 - 16kHz) |
| Directivity index (DI) | 10.5dB (+3.5dB -3.2dB) |
| Dimensions (WxHxD) | 235x235x120mm |
| Baffle cutout dimensions (WxH) | 204x202mm |
| Net weight | 1.2 kg 2.64 Ib. |
| Total weight | 1.53 kg 3.37 lb |
| Material | Aluminium |
| Construction | Cast Aluminium. Connection of driver by 4 screws on a 4 in. (101.6mm) diameter bolt circle. |
Herstellerinformation
| Marke | Beyma |
|---|---|
| Hersteller | Beyma |
| beyma@beyma.com | |
| Telefon | (+34) 961 301 375 |
| Anschrift | C/ Pont Sec 1C., 46113 Moncada - Valencia (Spain) |
| Verkaufsrang | 151 |
|---|---|
| Netto Gewicht | 1.2 kg |
| Directivity index (DI) | 10.5dB (+3.5dB -3.2dB) |
| Material | Aluminium |
| Throat Diameter | 36 mm 1.4 in |
| Vertical beamwidth | 50º (+29º -14º) (-6dB 1.6 - 20kHz) |
| Dispersion HxV | 80x50º |
| Dimensions (WxHxD) | 235x235x120mm |
| Directivity factor (Q) | 12.4 (media/average 0.63 - 16kHz) |
| Construction | Cast Aluminium. Connection of driver by 4 screws on a 4 in. (101.6mm) diameter bolt circle. |
| Schallwandausschnitt | 204x202mm |
| Horizontal beamwidth | 80º (+16º -32º) (-6dB 1 - 20kHz) |
| Total weight | 1.53 kg 3.37 lb |
Wir informieren Sie gern darüber, falls der Preis dieses Artikels Ihrem Wunschpreis entspricht.
Artikel bewerten
Es liegen keine Bewertungen zu diesem Artikel vor.