793,60 €
In den Warenkorb
| Beyma CP-850Nd Kompressionstreiber | |
|---|---|
| Throat diameter | 50.8 mm 2 in |
| Nominal impedance | 8 Ohm |
| Minimum impedance | 7 ohm @ 2 kHz |
| Re | 5.6 ohm |
| Power capacity | 100 W AES above 500 Hz |
| Program power | 200 W above 500 Hz |
| Sensitivity | 112 dB 1 W @ 1 m coupled to horn |
| Frequency range | 500-20000 Hz |
| Recom. crossover frequency | 500 Hz or higher (12 dB/oct. min slope) |
| Voice coil diameter | 100 mm 4 in |
| Flux density | 2 T |
| BL factor | 16.5 N/A |
| Diaphragm material | Titanium |
| External diameter | 165 mm 6.5 in |
| Depth | 114 mm 4.5 in |
| Mounting | Four M6 threaded holes. 90º apart on 101.6 mm (4 in) diameter circle. |
| Net weight | 4.4 kg 9.7 lb |
| Total weight | 5 kg 11 lb |
| Magnet | Neodymium |
Herstellerinformation
| Marke | Beyma |
|---|---|
| Hersteller | Beyma |
| beyma@beyma.com | |
| Telefon | (+34) 961 301 375 |
| Anschrift | C/ Pont Sec 1C., 46113 Moncada - Valencia (Spain) |
| BL (Tm) | 16.5 |
|---|---|
| Empfindlichkeit (dB) | 112 |
| Re (Ohm) | 5.6 |
| Frequenzbereich | 500-20000 Hz |
| MInimale Impedanz | 7 ohm @ 2 kHz |
| Netto Gewicht | 4.4 kg |
| Magnet | Neodymium |
| Recom. crossover frequency | 500 Hz or higher (12 dB/oct. min slope) |
| Einbautiefe | 114 mm 4.5 in |
| Nominale Impedanz | 8 Ohm |
| External diameter | 165 mm 6.5 in |
| Program power | 200 W above 500 Hz |
| Throat Diameter | 50.8 mm 2 in |
| Flux Density | 2 T |
| Power capacity | 100 W AES above 500 Hz |
| Total weight | 5 kg 11 lb |
| Schwingspulendurchmesser | 100 mm 4 in |
| Mounting | Four M6 threaded holes. 90º apart on 101.6 mm (4 in) diameter circle. |
| Diaphragm Material | Titanium |
Wir informieren Sie gern darüber, falls der Preis dieses Artikels Ihrem Wunschpreis entspricht.
Artikel bewerten
Es liegen keine Bewertungen zu diesem Artikel vor.