387,90 €
In den Warenkorb
| Beyma SMC-65Nd Kompressionstreiber | |
|---|---|
| Throat diameter | 36 mm 1.4 in |
| Nominal impedance | 8 Ohm |
| Minimum impedance | 7.5 ohm |
| Re | 5.5 ohm |
| Power capacity | 70 W AES above 1.5 kHz |
| Program power | 140 W above 1.5 kHz |
| Sensitivity | 108 dB 1 W @ 1 m coupled to horn |
| Frequency range | 600-20000 Hz |
| Recom. crossover frequency | 800 Hz or higher (12 dB/oct. min slope) |
| Voice coil diameter | 72.4 mm 2.85 in |
| Flux density | 2 T |
| BL factor | 11.3 N/A |
| Diaphragm material | Titanium dome with polyester surround |
| External diameter | 123 mm 4.84 in |
| Depth | 53 mm 2.1 in |
| Mounting | Four M6 threaded holes. 90º apart on 101.6 mm (4 in) diameter circle. |
| Net weight | 2.2 kg 4.84 lb |
| Total weight | 2.7 kg 5.94 lb |
| Magnet | Neodymium |
Herstellerinformation
| Marke | Beyma |
|---|---|
| Hersteller | Beyma |
| beyma@beyma.com | |
| Telefon | (+34) 961 301 375 |
| Anschrift | C/ Pont Sec 1C., 46113 Moncada - Valencia (Spain) |
| BL (Tm) | 11.3 |
|---|---|
| Empfindlichkeit (dB) | 108 |
| Re (Ohm) | 5.5 |
| Total weight | 2.7 kg 5.94 lb |
| Mounting | Four M6 threaded holes. 90º apart on 101.6 mm (4 in) diameter circle. |
| Flux Density | 2 T |
| Program power | 140 W above 1.5 kHz |
| MInimale Impedanz | 7.5 ohm |
| Recom. crossover frequency | 800 Hz or higher (12 dB/oct. min slope) |
| Schwingspulendurchmesser | 72.4 mm 2.85 in |
| Einbautiefe | 53 mm 2.1 in |
| Magnet | Neodymium |
| Netto Gewicht | 2.2 kg |
| Throat Diameter | 36 mm 1.4 in |
| External diameter | 123 mm 4.84 in |
| Frequenzbereich | 600-20000 Hz |
| Nominale Impedanz | 8 Ohm |
| Power capacity | 70 W AES above 1.5 kHz |
| Diaphragm Material | Titanium dome with polyester surround |
Wir informieren Sie gern darüber, falls der Preis dieses Artikels Ihrem Wunschpreis entspricht.
Artikel bewerten
Es liegen keine Bewertungen zu diesem Artikel vor.