21,00 €
In den Warenkorb
B&C Speakers ME20 - 1,0 Zoll Horn -
BCME20
- 1" throat entry
- 90° x 60° nominal coverage
- Exponential flare
- Excellent loading down to 1.5 kHz
1.0 in (25 mm)Throat diameter. 90 °Nominal coverage horizontal. 60 °Nominal coverage vertical.
| Specifications1 | |
| Throat Diameter | 25 mm |
| Nominal Coverage Horizontal | 90 ° |
| Nominal Coverage Vertical | 60 ° |
| Cutoff Frequency | 1,5 kHz |
| Material | Cast Aluminium |
| Dimensions | 145x145x90 mm |
| Baffle Cutout Dimension | 118x113 mm |
| Net Weight | 0,45 kg |
| Shipping Units | 20 |
| Shipping Weight | 12,0 kg |
| Shipping Box | 540x350x390 mm |
| Other Details | 2x 6,3 mm |
Herstellerinformation
| Marke | B&C Speakers |
|---|---|
| Hersteller | B&C Speakers s.p.a. |
| mail@bcspeakers.com | |
| Telefon | +39 055 65721 |
| Anschrift | Via Poggiomoro 1 - Loc. Vallina, 50012 Bagno a Ripoli (FI) - ITALY |
| Bestseller | TOP 3 Hörner |
|---|---|
| Verkaufsrang | 112 |
| Cutoff Frequency | 1.5 kHz |
| Netto Gewicht | 0.45 kg |
| Material | Cast Aluminium |
| Nominale Abstrahlung Vertikal | 60 ° |
| Schallwandausschnitt | 118x113 mm (4.6x4.4 in) |
| Shipping Units | 20 |
| Nominale Abstrahlung Horizontal | 90 ° |
| Other Details | 2x 6.3 mm (0.25 in) holes 180° on 76 mm (3 in) diameter --- 2x 5.1 mm (0.2 in) holes 180° on 57 mm (2.24 in) diameter |
| Air Volume Occupied by Driver | 0.1 dm3 (0.0 ft3) |
| Throat Diameter | 25 mm (1.0 in) |
| Dimensions | 145x145x90 mm (5.7x5.7x3.6 in) |
| Versandgewicht | 12.0 kg (26.4 lb) |
| Versandkarton | 540x350x390 mm (21.2x13.8x15.3 in) |
Wir informieren Sie gern darüber, falls der Preis dieses Artikels Ihrem Wunschpreis entspricht.
Artikel bewerten
Es liegen keine Bewertungen zu diesem Artikel vor.