173,88 €
In den Warenkorb
B&C Speakers DE64TN - 2,0 Zoll Hochtontreiber - 8 Ohm
BCDE64TN
- 220 W continuous program power capacity
- 2" horn throat diameter
- 75 mm (3 in) aluminium voice coil
- 500 - 18000 Hz response
- 107.5 dB sensitivity
- Shorting copper cap for extended HF response
220 WContinuous power handling. 3.0 in (75 mm)Voice coil diameter. TitaniumDiaphragm material. 2.0 in (50 mm)Throat diameter.
| Specifications1 | |
| Throat Diameter | 50 mm |
| Nominal Impedance | 8 Ohm |
| Minimum Impedance | 8,4 Ohm |
| Nominal Power Handling2 | 110 W |
| Continuous Power Handling3 | 220 W |
| Sensitivity4 | 107,5 dB |
| Frequency Range | 1,0 - 18,0 kHz |
| Recommended Crossover5 | 1,0 kHz |
| Voice Coil Diameter | 75 mm |
| Winding Material | Aluminium |
| Inductance | 0,14 mH |
| Diaphragm Material | Titanium |
| Flux Density | 1,6 T |
| Magnet Material | Ferrit |
| Overall Diameter | 156 mm |
| Depth | 66 mm |
| Net Weight | 4,1 kg |
| Shipping Units | 2 |
| Shipping Weight | 8,8 kg |
| Shipping Box | 210x210x190 mm |
| Other Details | 4x M6 Mounting Studs with bolts and |
| Replacement diaphragm | MMD3BTN8MDiscover moreDriver mounte |
Herstellerinformation
| Marke | B&C Speakers |
|---|---|
| Hersteller | B&C Speakers s.p.a. |
| mail@bcspeakers.com | |
| Telefon | +39 055 65721 |
| Anschrift | Via Poggiomoro 1 - Loc. Vallina, 50012 Bagno a Ripoli (FI) - ITALY |
| Verkaufsrang | 155 |
|---|---|
| Empfindlichkeit (dB) | 107.5 |
| Netto Gewicht | 4.1 kg |
| Magnet | Ferrite |
| Nominale Impedanz | 8 Ω |
| Throat Diameter | 50 mm (2.0 in) |
| Nominale Belastbarkeit | 110 W |
| Flux Density | 1.6 T |
| Dauerbelastbarkeit | 220 W |
| Einbautiefe | 66 mm (2.6 in) |
| Replacement diaphragm | MMD3BTN8M |
| Shipping Units | 2 |
| Außendurchmesser | 156 mm (6.1 in) |
| Inductance | 0.14 mH |
| Versandgewicht | 8.8 kg (19.3 lb) |
| Recommended Crossover | 1.0 kHz |
| Other Details | 4x M6 Mounting Studs with bolts and washers included |
| Frequenzbereich | 1.0 - 18.0 kHz |
| Versandkarton | 210x210x190 mm (8.3x8.3x7.5 in) |
| Diaphragm Material | Titanium |
| MInimale Impedanz | 8.4 Ω |
| Wicklung besteht aus | Aluminium |
| Schwingspulendurchmesser | 75 mm (3.0 in) |
Wir informieren Sie gern darüber, falls der Preis dieses Artikels Ihrem Wunschpreis entspricht.
Artikel bewerten
Es liegen keine Bewertungen zu diesem Artikel vor.