233,30 €
In den Warenkorb
| Beyma SMC-65 Kompressionstreiber | |
|---|---|
| Throat diameter | 36 mm 1.4 in |
| Nominal impedance | 8 Ohm |
| Minimum impedance | 6.9 ohm |
| Re | 5.5 ohm |
| Power capacity | 50 W AES above 800 Hz |
| Program power | 100 W above 800 Hz |
| Sensitivity | 107 dB 1W / 1m @ ZN acoplado a bocina TD-385 |
| Frequency range | 700-18000 Hz |
| Recom. crossover frequency | 800 Hz or higher (12 dB/oct. min slope) |
| Voice coil diameter | 72.4 mm 2.85 in |
| Flux density | 1.55 T |
| BL factor | 8.8 N/A |
| Diaphragm material | Titanium dome with polyester surround |
| External diameter | 156 mm 6.14 in |
| Depth | 66 mm 2.60 in |
| Mounting | Four M6 threaded holes. 90º apart on 101.6 mm (4 in) diameter circle. |
| Net weight | 4.2 kg - 9.26 lb |
| Total weight | 4.7 kg 10.34 lb |
| Magnet | Ferrite |
Herstellerinformation
| Marke | Beyma |
|---|---|
| Hersteller | Beyma |
| beyma@beyma.com | |
| Telefon | (+34) 961 301 375 |
| Anschrift | C/ Pont Sec 1C., 46113 Moncada - Valencia (Spain) |
| Verkaufsrang | 157 |
|---|---|
| BL (Tm) | 8.8 |
| Empfindlichkeit (dB) | 107 |
| Re (Ohm) | 5.5 |
| External diameter | 156 mm 6.14 in |
| Mounting | Four M6 threaded holes. 90º apart on 101.6 mm (4 in) diameter circle. |
| Throat Diameter | 36 mm 1.4 in |
| Netto Gewicht | 4.2 kg |
| Schwingspulendurchmesser | 72.4 mm 2.85 in |
| MInimale Impedanz | 6.9 ohm |
| Magnet | Ferrite |
| Nominale Impedanz | 8 Ohm |
| Power capacity | 50 W AES above 800 Hz |
| Frequenzbereich | 700-18000 Hz |
| Diaphragm Material | Titanium dome with polyester surround |
| Total weight | 4.7 kg 10.34 lb |
| Recom. crossover frequency | 800 Hz or higher (12 dB/oct. min slope) |
| Flux Density | 1.55 T |
| Einbautiefe | 66 mm 2.60 in |
| Program power | 100 W above 800 Hz |
Wir informieren Sie gern darüber, falls der Preis dieses Artikels Ihrem Wunschpreis entspricht.
Artikel bewerten
Es liegen keine Bewertungen zu diesem Artikel vor.